Preskočiť navigáciu

Login: * všetky položky sú povinné

u Kapra

Osobná stránka Petra Bohunského

Vítam vás na mojej stránke
Dnes je nedeľa 23. júna 2024, meniny má Sidónia

Projekt z programovania 2:

Aplikácia - Databáza predmetov a študentov

screenshot - ukážha vzhľadu aplikácie

O aplikácií

screenshot - ukážka editovania predmetu Aplikácia je predovšetkým určená pre učiteľov (profesorov, lektorov a pod.), ktorý vyučujú viacero predmetov. Táto aplikácia umožňuje vytvoriť rôzne predmety s rôznymi spôsobmi hodnotenia (body [11,5/15], známky [1,2 3,4,5],[A,B,C,D,E,F] atď.). Týmto predmetom je možné priradiť študentov.

screenshot - ukážka editovania študenta

Študenti sa vytvárajú podobne ako predmety, ale majú viac možných nastavení. Medzi povinné patria iba meno a priezvisko, no doplniť ich je možné o zatriedenie (triedu, skupinu ,školu ...), bydlisko (štát, mesto, ulicu, PSČ ...) a o dátum narodenia.

screenshot - ukážka editovania študentových podrobnejších údajov Každý študent môže, ale nemusí patriť hociktorému z predmetov. Môžu existovať aj dvaja študenti s rovnakými menami (narozdiel od predmetov). Tu je už na užívateľovi, ako ich od seba bude odlišovať. Program ich odlišuje pomocou ID, ktoré má každý študent jedinečné

Každý predmet sa dá podrobnejšie prezerať, kde sú zobrazený všetci študenti a je im možné priradzovať aj hodnotenia.

screenshot - ukážka zobrazenia študentov daného predmetu v tabuľke screenshot - ukážka pridávania známok študentovi v danom predmete

screenshot - formulár hľadania screenshot - formulár zoradenia V každom zobrazení je možné vyhľadávať, upravovať šírku stĺpcov a spôsob usporiadania. Taktiež je možné exportovať aktuálne zobrazenie (so zvoleným usporiadaním a šírkou stĺpcov). Export je realizovaný vytvorením jednoduchého XHTML súboru s tabuľkou s údajmi. Je možné nastaviť, či konečný súbor – stránka bude obsahovať farby (dajú sa zvoliť) alebo bude bez štýlov.

screenshot - ukážka exportu do XHTML tabuľky screenshot - ukážka vyexportovanej tabuľky v prehliadači


screenshot - ukážka formuláru pre zatriedenie (stromová štruktúra - škola,odbor,ročník,trieda/krúžok,skupina) Zatriedenia sa vyrábajú v editore na zatriedenia (uprav -> zatriedenia). Zatriedenie má stromovú štruktúru a dá sa jednoducho upravovať.


Samozrejmosťou je vytváranie, ukladanie a načítavanie databáz. Samozrejme je možné aj každý záznam upraviť a zmazať.

Stiahnutie aplikácie

Tu si môžete voľne stiahnuť túto aplikáciu:
DatabazaPS.zip (706kB)

Aplikácia je skomprimovaná do ZIP archívu.

Autor nenesie žiadnu zodpovednosť za spôsobené majetné i nemajetné škody používaním aplikácie.

Naspäť hore
Päta stránky:
Autor: Peter Bohunský (Kapor)
Optimalizované pre: IE8 | Firefox 2.0+ | Opera 11.0+ | Google Chrome 4+
Systémový čas návštevníka: Serverový čas: 05:55:05