Preskočiť navigáciu

Login: * všetky položky sú povinné

u Kapra

Osobná stránka Petra Bohunského

Vítam vás na mojej stránke
Dnes je nedeľa 23. júna 2024, meniny má Sidónia

Ročníkový projekt 1,2:

Aplikácia pre MS Windows - plánovač, organizér (PORG)

Obsah


O aplikácií

Ikona aplikácie

Aplikácia PORG má za účel umožniť organizovať si plánované úlohy (To-Do list), termíny dokončenia (Deathline list), udalosti a pripomienky. Všetky záznamy okrem úloh majú možnosť upozorňovania vopred v ľubovoľnom čase. Aplikácia bude umožňovať vytvárať opakované udalosti a pripomienky. Nahrádza a dopĺňa v mnohých smeroch papierové kalendáre a organizéry. Umožní vytváranie viacerých profilov a meniť nastavenia vzhľadu pre každý profil zvlášť. Profily budú chránené heslom a súbory k nim šifrované.


Aplikácia je určená pre všetkých používateľov, ktorí chcú používať organizér a vyhovuje im (viac) jeho elektronická verzia. Je určená aj pre viacerých používateľov na jednom počítači.


Program Plánovač údržby bude naprogramovaný v prostredí Lazarus v jazyku Object Pascal. Pri jeho tvorbe budem používať iba svoje a základné jednotky prostredia Lazarus.


Aplikácia bude otestovaná a funkčná V OS Microsoft Windows 7.


Viac informácií v špecifikácií ročníkového projektu.

Časový plán

 1. etapa (10. december 2010)

  Základná vizualizácia kalendára, rozmiestnenie kľúčových komponentov v hlavnom formulári a základný dizajn. Náznak databázy záznamov. Vytvorená web stránka projektu obsahujúca podrobný popis projektu a špecifikáciu.

 2. etapa (21. január 2011)

  Umožnené pridávanie profilov a samotné prihlasovanie. Takmer dokončená vizualizácia kalendára a dokončená databáza záznamov. Umožnené základné pridávanie záznamov. Načrtnuté pripomínanie a opakovanie udalostí.

 3. etapa (8. apríl 2011)

  Hotová vizualizácia kalendára. Vytvorená správa profilov. Dokončené upravovanie záznamov (pridávanie, mazanie, editácia), pripomínanie udalosti, pripomienok a termínov. Hotové opakované udalosti a kompletné užívateľské rozhranie.

 4. etapa (17. jún 2011)

  Finalizácia projektu, testovanie a oprava chýb, ošetrovanie zlých vstupov. Dopĺňanie nekritických častí projektu - pomôcky (hinty), užívateľská príručka (help) v programe a dolaďovanie vzhľadu. Web stránka bude obsahovať užívateľskú príručku, obrázky (screenshoty) aplikácie, aplikáciu na stiahnutie, približné minimálne požiadavky na hardvérové vybavenie počítača a podľa možností aj projektovú dokumentáciu.

Časový plán - v tabuľke
1. etapa 2. etapa 3. etapa 4. etapa
Užívateľské rozhranie kľúčové komponenty - - dokončené
Webstránka vytvorená - - užívateľská príručka, screenshoty, minimálne požiadavky, na stiahnutie, možno dokumentácia
Profily - prihlasovanie, pridávanie nových spravovanie -
Databáza náznak umožnené pridávanie umožnené editovanie a mazanie -
Pripomínanie a opakovanie udalostí - načrtnuté dokončené -
Testovanie a oprava chýb priebežne priebežne priebežne dokončené
Pomôcky, užívateľská príručka - - - dokončená

Priebeh

Vzhľad po prvej etape (3. 12. 2010)

Screenshot - Aktuálny rozpracovaný vzhlad aplikácie Kalendár už má základnú funkcionalitu (zobrazuje ľubovolný mesiac-dátum, vyznačuje aktuálny, vybraný a vyberaný dátum). Pripravuje sa dátová štruktúra pre databázu. Hlavné komponenty sú už umiesnené, ale tlačidlám chýbajú obrázkové/textové popisy. Ľavý panel má funkčné prepínanie kariet, ale samotné karty nie sú ešte funkčne (menia sa zatial iba popisky). Dizajn nie je zatial možné nastaviť užívateľom, ale je pripravené nastavovanie takmer všetkých farieb kalendára a taktiež možnosť nastaviť "padding" (vnútorné odsadenie od okrajov) kalendára.
Na obrázku je možné vidieť vyznačené dva dátumy (3. a 10. 12. 2010). Dátum vyznačený modrou (3. 12.) je aktuálny dátum. Druhý dátum - vyznačený červeným obdĺžnikom (10. 12.) je vybraný dátum - dátum na ktorý som klikol (vybral pomocou tlačidiel).
Pre zväčšenie náhľadu môžete naň kliknúť.

Vzhľad po druhej etape (28. 1. 2011)

Screenshot - Aktuálny rozpracovaný vzhlad aplikácie Pribudlo prihlasovanie do profilu a vytváranie udalostí. Boli vytvorené obrázky pre tlačidlá úprav udalostí.Taktiež sa vylepšila grafika bočného panela a tlačítok pod kalendárom.
Pre zväčšenie náhľadu môžete naň kliknúť.

Vzhľad po tretej etape (22. 4. 2011)

Screenshot - Aktuálny rozpracovaný vzhlad aplikácie Vylepšené zobrazovanie kalendáru o meniny a udalosti. Spravené editovanie aj mazanie udalostí.
Pre zväčšenie náhľadu môžete naň kliknúť.

Vzhľad po štvrtej etape (17. 6. 2011)

Screenshot - Aktuálny rozpracovaný vzhlad aplikácie Všetky tlačidlá majú obrázky. Vytvorené zobrazovanie udalostí vybraného dňa. Hinty na spodnej (statusovej) lište. Pridaná nápoveda a nastavenia aplikácie. Taktiež bola vytvorená ikona aplikácie.

Návod na použitie:

Nápoveda je umiestnená oddelene kvôli prehľadnosti.

Na stiahnutie:

Špecifikácia ročníkového projektu

Tu si môžete voľne stiahnuť špecifikáciu v rôznych formátoch: (Neboli zatial optimalizované pre nevidiacich)
Vo formáte pdf: Specifikacia_rocnikoveho_projektu.pdf (199kB)
Vo formáte rtf: Specifikacia_rocnikoveho_projektu.rtf (221kB)
Vo formáte doc (MS WORD): Specifikacia_rocnikoveho_projektu.doc (96,5kB)

Spustiteľný súbor

porg.exe (2,62 MB)Autor nenesie žiadnu zodpovednosť za spôsobené majetné i nemajetné škody používaním aplikácie a textových dokumentov.

Naspäť hore
Päta stránky:
Autor: Peter Bohunský (Kapor)
Optimalizované pre: IE8 | Firefox 2.0+ | Opera 11.0+ | Google Chrome 4+
Systémový čas návštevníka: Serverový čas: 07:34:29